Dřevěné pelety

Dřevěné pelety se používají na vytápění ve speciálních kotlech nebo kamnech k tomu uzpůsobených. Co jsou to pelety ne každý ví, lidé znají obvykle bez problémů štípané palivové dřevo nebo dřevěné brikety. Pelety jsou materiál granulátového charakteru vyrobený specifickými postupy z tzv. Biomasy. Ne každý ví co je to biomasa ani ne někteří politici ze strany zelených.

Do pojmu biomasa odborníci zahrnují odpad který zbude zpracováním hmoty rostlinného původu, nebo rostliny pěstované pro jejich spálení a energetické využití pro lidstvo. Biomasa je třeba sláma, nať, dřevní odpad, piliny, třísky, šťovík, rychle rostoucí stromy. Naše společnost prodává specifickou skupinu biomasy a tou jsou dřevěné pelety.

Granulace biomasy se dělá pod vysokým tlakem bez přídavných pojiv či lepidel. Pelety jsou výborné proto, že patří k obnovitelným zdrojům energie a jejich spalováním člověk nezatěžuje životní prostředí. Pokud chcete vytápět peletami, budete potřebovat určitá peletová kamna jež jsou naprojektovány ke spalování pelet z dřevních pilin.

Výhřevnost dřevěných pelet je závislá na jejich kvalitě a kvalitě primárního materiálu z něhož se vycházelo při výrobě. Jakost pelet je dána procentem příměsí. Do pelet se přidává kůra pokud materiál je odebírán z dřevařských provozů zpracovávající kulatinu. Pomůckou pro určení kvality pelet je barva. Odborníci se shodují, že čím světlejší granule, tím je peleta obvykle kvalitnější.

Naše firma zajišťuje výrobu dřevěných pelet ve vlastním provoze. Pokud máte o pelety zájem doporučujeme kontaktovat některou z našich prodejen a optat se na aktuální situaci na skladě.