Naše prodejny palivového dřeva

Společnost Broukal Říčany u Prahy je specialistou na výrobu a distribuci tvrdého kvalitního palivového dřeva na území České republiky. Naše společnost prodává palivové dřevo štípané i neštípané z různých druhů dřevin v Říčanech a okolí, v lokalitách na jih od prahy i pro pražské zákazníky z jižní oblasti Prahy.

Štípané dřevo - špalek

Společnost má v současné době dvě prodejny s rozsáhlými skladovacími prostory pro dřevo, takže u nás můžete nakoupit libovolné množství dřeva a vybrat si takové dřevo, které je vaše oblíbené. Máme pro vás prodejnu na jižním okraji Prahy a na východ od Prahy, vyberte si:

Prodejna Říčany u Prahy

Prodejna palivového dřeva se nachází nedaleko Říčan u Prahy v obci Všestary u Říčan, telefon: 777 280 341

Prodejna Kostelec nad Černými Lesy

Prodejna palivového dřeva se nachází nedaleko Kostelce nad Černými Lesy v obci Prusice u Kostelce nad Černými Lesy, telefon: 608 302 917

Nabízíme dobré ceny za kvalitní dřevo, prohlédněte si náš ceník a zavolejte nám pro rezervaci a objednávku pro palivové dřevo.

Palivové dřevo skládané

Pár všeobecných informací

Nabízíme palivové dřevo předzpracované, tvrdé ve velmi dobré kvalitě vhodné na otop do kamen a krbů i pro náročné zákazníky. Prodáváme jak čerstvé palivové dřevo, tak také vysušené podle potřeb zákazníků.

Veškeré palivové dřevo je podle přání zákazníků nařezáno a naštípáno tak, bay bylo co nejlépe ihned použitelné k topení. Standardně má naše dřevo rozměry 30-33 cm délky a 8-16 cm průměr. Palivové dřevo je pečlivě zabaleno na paletách nebo v pytlech po 20 kg umožňující hladký a nerušený transport kamkoliv je třeba. Nejen základní palivové dřevo - nabízíme i podpalovací dřevo v 4 kg síťkách..

Pokud Vás naše nabídka kvalitního palivového dřeva zaujala, kontaktujte nás zde:

"Našim firemním krédem je vždy se snažit vyjít vstříct potřebám našich zákazníků." 

Pár zajímavých poznatků o práci s palivovým dřevem:

Uskladnění

Přes veškeré diskuze, které se čas od času na internetu objeví je jisté, že je mnoho cest jak uskladnit palivové dřevo. Nalezneme zde návody na velmi jednoduché narovnání dřeva do komínků až po složité skladovací systémy. Všechny skladovací postupy mají jeden společný cíl - udržet dřevo suché, umožnit mu přirozené přírodní dosychání a zabránit dešťové vodě aby pronikla za deště do dřeva. Je samozřejmě na Vás, jakou cestu si zvolíte.

Mezi uživateli palivového dřeva se vedou debaty, zda dřevo bude lépe a rychleji vysychat, pokud bude zakryté nějakou plachtou proti dešti. Není to tak jednoznačné, jak by se mohlo zdát, na jednu stranu je fajn, když dešťová voda na dřevo nemůže, na druhou stranu plachta zabrání slunci a větru, aby konal svoji užitečnou práci přirozeného přírodního vysychání dřeva.

Mějte zásadně na paměti, že pokud bude dřevo velmi dobře až hermeticky zakryto neprodyšnou igelitovou, nebo gumovou plachtou, nebude zcela jistě vysychat a stane se snadným subjektem pro různé zahnívání a hnilobné procesy. Proto nedoporučujeme hermeticky dokonalé zakrytí dřeva, ale spíše volit cestu nejmenšího odporu - dřevo zakrýt tak, aby hlavní přívaly dešťové vody byly zadrženy, ale vzduch a slunce mělo alespoň částečný přístup na palivové dřevo uskladněné pod plachtou. Dalším faktorem ovlivňujícím vysychací procesy dřeva jsou dostatečně velké mezery mezi jednotlivými kusy dřeva narovnanému na sobě.